Vánoční akademie ZUŠ 2017

Pro návrat klikněte zde www.zsdolninemci.cz

Adventní akademie 2017

Dne 14. prosince 2017 v 9.45 hodin proběhla v Kulturním domě v Dolním Němčí tradiční Adventní akademie, na které se představili žáci hudebního, tanečního a literárně-dramatického oboru ZUŠ. Program byl opravdu pestrý. Akademii zahájil komorní soubor ZUŠ, který pod vedením p. uč. Hany Miklášové nacvičil 2 skladby, a to Yesterday a Ryba rybě v úpravě pro souborovou hru.  V tomto čísle se představili tito žáci: Marie Stojaspalová, Sabina Šumšalová, Markéta Beníčková, Karolína Uhrová, Iveta Križanová, Vojtěch Mudrák, Matyáš Bobčík, Jakub Tinka a rovněž vybraní zpěváci z hudební nauky, kteří si koledy s chutí zazpívali. Provedené skladby měly krásný zvuk díky zajímavým zvukům elektronických kláves a dalším hudebním nástrojům jako jsou: zobcová flétna, trubka, housle, xylofon, chimes apod.

Následoval taneční obor – mladší žákyně, které pod vedením p. uč. Miliny Veprentsove nacvičily velmi pěkné pásmo „Amélie“. Ladné pohyby dívek byly vhodně doplněny krásnou klavírní skladbou.

Tanec opět vystřídala hudba. Vystoupily tři žákyně: Verunka Petrana Uhlířová zahrála na klavír, Anetka Ježková na zobcovou flétnu a Kamilka Zderčíková zazpívala písně o podzimu a stonožce.

Literárně-dramatický obor si připravil pod vedením  p. uč. Ireny Cigánkové v prvním vstupu úsměvný klip na vánoční píseň Z. Svěráka a J. Uhlíře „Vánoce, ach vánoce“, ve kterém bylo vidět, jak je hraní příběhu baví. V tomto příběhu se představili starší žáci LDO.

Následoval opět hudební obor a tentokrát zahrála na klavír Lucie Mikulková, na klávesy Karolína Uhrová a jemný zpěv předvedla nejen Sabina Šumšalová, ale i skupina žáků z hudební nauky 2. ročníku, která zazpívala spolu s p. uč. Davidem Štefaníkem píseň Dárek z filmu Pohlaď kočce uši.

Po krátké pauze se představil taneční obor, tentokrát s pásmem „Cowboys“, které zatančily na velmi živou hudbu starší žákyně. I v této skupině byl zaznamenán velký pokrok v pěkném držení těla a koordinaci pohybů.

Tanec opět vystřídala hudba a jako první se v druhé části představily Sabina Vondráková a Anna Tomancová, které zazpívaly vánoční duet. Jakub Tinka zahrál na trubku a Žaneta Jančová nechala naplno rozeznít svůj hlas písněmi o vánocích.

Protože se vše pěkně střídalo, následoval opět literárně-dramatický obor, který tentokrát předvedl dvě básně, a to v podání Barbory Zetkové a Johany Šídlové. Slyšeli jsme pěkný přednes básní: Uspávanka se sněhem a krásnou paní a Vánoce mám nejraději.

Následoval taneční obor – nejstarší žákyně pod vedením p. uč. Miliny Veprentsove nacvičily velmi pěkné pásmo „Human“. Ladné pohyby dívek byly zpočátku zahaleny v černém saku.

Hudební obor se postaral o závěrečný blok vystoupením zpěváčků z hudební nauky, kteří zazpívali koledu Pochválen buď za klavírního doprovodu Aničky Mitáčkové. Sabina Vondráková zahrála na klavír a celou Akademii uzavřel pěvecký sboreček Zpěvánek čtyřmi vánočními písněmi, které nacvičil pod vedením p. uč. Kláry Kolajové. Klavírní spolupráci zajistili během Akademie p. uč. David Štefaník a p. uč. Klára Kolajová.

Na přípravě Akademie se podíleli tito učitelé: David Štefaník, Antonín Daníček, Lukáš Frýbort, Aneta Gajdůšková, Veronika Zaorálková, Klára Kolajová, Hana Miklášová, Irena Cigánková a Milina Veprentsova. Výzdobu opony zajistila p. uč. Alena Růžičková.

Všem učitelům a hlavně účinkujícím děkujeme za příjemný předvánoční zážitek.

Mgr. Klára Kolajová