úterý 24. listopadu 2020 7:49:22
úterý 24. listopadu 2020 7:49:22
Slavnost slabikáře v 1. A
(c) 2019 ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí

V úterý 24. listopadu se v 1. A uskutečnila Slavnost slabikáře. Bohužel se této akce tentokrát nemohli zúčastnit i rodiče, aby se přesvědčili, co všechno prvňáčci umí. Žáčci recitovali básničky, které se naučili k probraným písmenům a plnili zadané úkoly. Děti pracovaly na interaktivní tabuli, četly slabiky a slova, skládaly slova ze skládací abecedy, spojovaly slabiky do slov a ve dvojici lepily a vykreslovaly rozstříhaná obrázková písmena. Po splnění všech úkolů si přečetly dopis, ve kterém bylo napsáno, kde mají hledat ukrytý klíč ke slabikářům. Pak nastala ta očekávaná chvíle - předávání slabikářů. Děti byly ze slabikáře nadšené a vložily si do něj záložku, kterou si vyrobily. Doufám, že se jim ze slabikáře bude dobře číst!
Slavnost se dětem moc líbila. Za odměnu dostaly také pamětní listy a malou sladkost.
Mgr. Kamila Pavelková